drag the shapes & find balance
Shape star
Shape line
Shape circle
Shape square

Самопрегледот може да спаси живот!

Едуцирајте се за симптомите, делувајте превентивно и не заборавајте дека колку и да е динамично нашето секојдневие, грижата за нашето здравје треба секогаш да биде приоритет!

Прочитај повеќе

Monthly picks (September edition)

Што имаат заедничко KFC, L’Oréal, Pepsi и најновиот ТикТок феномен „Tube Girl“? Сите се дел од новите monthly picks

Прочитај повеќе

We do things right – Influencers edition

Веројатно најуспешната инфлуенсер кампања во земјата досега :)

Прочитај повеќе

Monthly Picks (July Edition)

Дојде она време од месецот кога правиме краток преглед на кампањите и проектите кои ни го задржале вниманието.

Прочитај повеќе

Monthly picks (June Edition)

Нашите фаворити за месец јуни се тука! Прочитајте повеќе за кампањите, сајтовите и проектите кои нѐ инспирираа во месец јуни :)

Прочитај повеќе

Маркетинг во „несигурни“ времиња

Додека буџетирањето и финансиите претставуваат предизвик, како за потрошувачите така и за бизнисите, издвојуваме неколку клучни аспекти и можности кои брендовите треба да ги земат предвид во справувањето со неизвесноста

Прочитај повеќе

Monthly picks (May edition)

Стартуваме со серија на блог постови во кои ќе им дадеме „props“ на креативни дела направени од други агенции и креативци кои ни се допаѓаат, нè инспирираат или едноставно сметаме дека се вредни да ги погледнете.

Прочитај повеќе

Резултати од онлајн анкета за 2023 година

Дали знаете дека повеќе од 50% од македонските корисници купуваат онлајн?

Прочитај повеќе

DK 2023 Favorites

Веќе традиционално, дел од нашиот тим присуствува на Дани комуникација, конференција посветена на комуникациите, иновациите и креативноста организирана од тимот на хрватската HURA и IAB. Секоја година се враќаме побогати со знаење, мноооогу инспирација и желба да правење големи нешта, а оваа се потрудивме да ги издвоиме работите кои најмногу ни се допаднаа, со надеж […]

Прочитај повеќе

Snackable: содржина која морате да ја пробате

Во новиот пост Сања ни сподели што значи толку добра содржина што ќе посакаш да ја „грицнеш“ :) Дознајте повеќе за snackable content!

Прочитај повеќе

Tи се допаѓа нашата работа?

Јави ни се, пиши ни, ќе поразговараме 🙂